Tuning

Moc i osiągi to cel każdego pasjonaty tuningu. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów oferujemy tuning mechaniczny oraz chiptuning.

Nasza firma jest jedynym w Polsce oficjalnym przedstawicielem ekskluzywnego niemieckiego tunera aut z grupy VW Audi Group - ABT Sportsline. Oferujemy Państwu pełen asortyment akcesoriów do tuningu mechanicznego oraz optycznego tunera z Kempten.

Oferta Abt Sportsline

Tuning Mechaniczny

Oferujemy modyfikacje mechaniczne pozwalające uzyskać dużo większe przyrosty mocy i momentu obrotowego, a także osiągnięcie lepszego przyspieszenia i większej prędkości maksymalnej. Proponujemy modyfikacje silnika, układu napędowego, paliwowego i podwozia pojazdu, dzięki którym osiąga się polepszenie parametrów technicznych i właściwości jezdnych. Modyfikacje tego typu to m.in.:

  • wymiana Intercoolera
  • wymiana turbosprężarki
  • zastosowanie tłumika o obniżonym poziomie oporów przepływu spalin itp.

Modyfikacje podwozia mają na celu osiągnięcie lepszej przyczepności i stabilności pojazdu. Modyfikacje tego typu to chociażby:

  • wymian mechanizmu różnicowego na mechanizm o podwyższonym współczynniku tarcia dla poprawy sterowności samochodu
  • obniżenie i zmiana parametrów zawieszenia, dzięki obniżeniu środka ciężkości pojazd lepiej trzyma się drogi, zmiana charakterystyki sprężyn i amortyzatorów zapewnia lepszą przyczepność i szybszy odzysk kontaktu opon z nawierzchnią.


Chiptuning

Każde seryjne auto ma przez producenta dobrane oprogramowanie w taki sposób, by zapewnić przeciętnemu kierowcy maksymalnie bezpieczne użytkowanie. Nie oznacza to jednak, że jest to optymalne rozwiązanie dla każdego.

Chiptuning ma  na celu poprawę parametrów silnika, poprzez zmianę oprogramowania sterownika silnika. Można w ten sposób zmienić: prędkość maksymalną, maksymalne obroty silnika, doładowanie, dawkę paliwa dostarczoną silnikowi, kąt zapłonu, kąt i czas wtrysku. Co ważne, każdy seryjny silnik ma zapas  „wytrzymałości”, także bez obaw można pracować nad przyrostem jego mocy. 

Auto wolnossące można zwykle wzmocnić o około  8% mocy i 8%-10% momentu obrotowego modyfikując kilka podstawowych parametrów: dawkę paliwa, czas rozpoczęcia dawkowania, kąt wyprzedzenia zapłonu i mapę kalibracji sondy lambda.

Auto z turbodoładowaniem (zarówno diesel jak i benzynowe) można bezpiecznie wzmocnić o około  20%-30%. Modyfikowane są ww. parametry oraz dodatkowo charakterystyka ciśnieniowa turbiny. Każda modyfikacja tworzona jest indywidualnie, pod konkretny samochód. Zanim rozpocznie się proces modyfikacji przeprowadzana jest diagnostyka, która pozwala ocenić stan techniczny pojazdu. Dodatkowo uwzględniane są ewentualne wykonane modyfikacje mechaniczne samochodu. W zakresie modyfikacji elektroniki silnika oferujemy także zlikwidowanie ograniczenia prędkości maksymalnej samochodu.


Pachura Moto Center daje gwarancję na najwyższą jakość przeprowadzonych modyfikacji. Pracujemy tylko i wyłącznie na urządzeniach światowej klasy producentów.  Jednym z nich jest hamownia MAHA LPS 3000, która jest w swojej klasie urządzeniem najwyższej  jakości. Umożliwia wykonywanie pomiarów mocy dla samochodów z mechaniczną oraz automatyczną skrzynią biegów. Pozwala na testy obciążeniowe samochodu, które są odzwierciedleniem rzeczywistej jazdy po drodze.

Milltek Sport - sportowe układy wydechowe

Nowość w naszej ofercie - kompletne sportowe układy wydechowe firmy Milltek. Systemy od kolektora wydechowego aż do tłumików końcowych. Oferujemy zestawy o dwóch poziomach głośności – resonated – wyciszony, oraz unresonated – niewyciszony. Oferta produktów Milltek jest bardzo szeroka – od niewielkich samochodów hothatch jak Clio RS czy Fiesta RS aż po najnowsze modele Audi RS5, 911 Turbo czy Nissan GT-R.

Sprawdź ofertę Milltek Sport 

Zapewniamy profesjonalny i solidny serwis w rozsądnych cenach. Posiadamy kompleksowe wyposażenie, potrzebne doświadczenie, usługi na najwyższym poziomie...

 

W naszym serwisie nie zapominamy o tych, którzy lubią swoim autom nadawać indywidualny styl. W dziale Projekty prezentujemy pomysły na ciekawe modyfikacje...

 

Kompleksowo i profesjonalnie przygotowujemy samochody do udział w zawodach sportowych...

© pachura motorsports | projekt i wykonanie: amb software

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

X